Українська
Православна Церква Священний Синод
Відділ зовнішніх церковних зв'язків
Паломницький Центр Залізничне шосе, 3
Київ, 01103, Україна


+38050-2655542
+38097-5454255
+380734755544


pilgrimsua@gmail.com

VIBER
+380975454255
+380502655542

orthodox.org.ua офіційний сайт
Української Православної
Церкви
 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

Річний звіт про роботу Паломницького Центру при ВЗЦЗ УПЦ за 2019 рік

 [Друк сторінки]
 Річний звіт про роботу Паломницького Центру
при Відділі зовнішніх церковних зв’язків
Української Православної Церкви
за 2019 рікКоординаційна робота

 Відповідно з «Положенням про Реєстр паломницьких служб Української Православної Церкви», прийнятим Священним Синодом УПЦ 26 серпня 2011 року, Паломницький Центр постійно оновлює і підтримує в актуальному стані Реєстр паломницьких служб УПЦ. За підзвітний період зареєстрована 1 паломницька служба. Вона розпочала роботу на території Бориспільської і Броварської єпархії з благословення Високопреосвященнішого Антонія, митрополита Бориспільського і Броварського. Таким чином, станом на грудень 2019 року в Реєстр паломницьких служб Української Православної Церкви входять 54 паломницькі організації.

Представницька діяльність
 • - Спільно з Руською Духовною Місією в Єрусалимі опрацьовані питання пільгового прийому паломницьких груп в Ізраїлі та Йорданії.
 • - На регулярній основі здійснюється представницька діяльність Паломницького Центру УПЦ перед Єрусалимською Патріархією під час поїздок духовенства УПЦ в Ізраїль. Підготовка довідок про канонічну належність наших священнослужителів надає їм можливість для відправлення богослужінь на святих місцях на канонічній території Єрусалимської Патріархії.
 • - За підтримки Руської Духовної Місії в Єрусалимі, майже всі групи, організовані Паломницьким Центром УПЦ, під час прощі до святинь Ізраїлю, відвідують резиденцію Єрусалимського Патріарха і беруть участь в офіційному прийомі за участі Предстоятеля Єрусалимської Православної Церкви.
 • - Разом із тим, певні труднощі ми відчуваємо під час організації паломницьких поїздок до святинь Еллади. У зв’язку із припиненням євхаристичногоспілкування з деякими архієреями Елладської Православної Церкви, тимчасово призупинена реалізація паломницьких поїздок до святинь Греції.
 • - Паломницький Центр УПЦ продовжує співпрацю з авіакомпаніями, які працюють в Україні. Мета цієї роботи – придбання авіаквитків за пільговими цінами для духовенства, чернецтва і вірян УПЦ.
 • - Серед нових партнерів Паломницького Центру УПЦ – ізраїльська авіакомпанія «Ель-Аль», італійська «Аль-Італія», з якими укладені відповідні договори проспівпрацю.
 • - У грудні поточного року представники Паломницького Центру УПЦ взяли участь у конференції з нагоди «Дня паломника», яка відбулася у Мінську на базі паломницької служби Свято-Єлисаветинського монастиря.
 • - У 2019 році вдосконалено роботу зі страховими компаніями «Перша українська» і «Єврогрупа», які забезпечують страхування паломників під час закордонних поїздок.
 • - На підставі договорів Паломницького Центру УПЦ з українськими авіаперевізниками, паломницькі служби УПЦ, які звертаються в Паломницький Центр, отримують авіаквитки за значними знижками.

Відправка груп
 • - Організовуються щомісячні поїздки в Ізраїль. Також паломники з України відвідують США, Чорногорію, Німеччину і Францію, Польщу і Чехію, Грузію, Італію, та інші країни Європи. Серед нових напрямків цього року – Сицилія і Велика Британія.
 • - За 2019 рік налагоджена систематична відправка груп в Ізраїль, організованих спільно з паломницькими службами Білоруського екзархату.
 • - У період з 25 вересня по 3 жовтня поточного року Паломницьким Центром Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви було організоване масове паломництво вірних УПЦ до християнських святинь Ізраїлю, Йорданії і Єгипту. У цей період, за умови значних знижок, Святу Землю відвідали 1350 паломників. Серед них перебували три архієрея і 99 кліриків Української Православної Церкви.
 • - Кожен з учасників цієї масової акції був застрахований у компаніях «Єврогрупа» і «Перша Українська» з покриттям до 30 000 євро. Для кожної організованої групи була сформована медична аптечка. Окрім цього, під час масових паломницьких поїздок у склад груп включено лікаря-терапевта, співробітника Центру сімейної медицини.
 • - Окрім періоду сезонних знижок у вересні, Паломницький Центр УПЦ кілька разів на рік організовує акційні поїздки в Ізраїль за зниженими цінами. Вони зорієнтовані на прочан, які обмежені у коштах.
 • - У листопаді 2019 року було організоване т.зв. «Високе паломництво» до поховальних риз Господа, які зберігаються у французькому місті Каор. Ця святиня була вперше відкрита для поклоніння за останню тисячу років.
 • - Щомісяця відбуваються пішохідні паломництва і краєзнавчі екскурсії по Києву. Серед них – тематичні мандрівки «Парки Києва», «Вулиці мого міста»,«Стародавній Печерськ» та інші.

Соціальна і благодійна діяльність
 • - Паломницький Центр Української Православної Церкви здійснив цикл благодійних екскурсій для учнів загальноосвітньої школи села Топорівці Чернівецької області.
 • - У квітні відбулась благодійна екскурсія для вихованців Воскресної школи храму Різдва Христового Оболонського району міста Києва.

Робота Молодіжного відділу Паломницького Центру
 • - Робота Молодіжного відділу – один з пріоритетних напрямків діяльності Паломницького Центру.
 • - Паломницький Центр УПЦ щомісяця проводить благодійні екскурсії для молоді монастирями і храмами Києва.
 • - У звітний період православна молодь відвідала християнські святині Сицилії і Монако, Іспанії і острову Тенеріфе, побувала у нових містах Італії.
 • - Поїздки для молоді доповнюються лекторіями, музичними і літературними вечорами.
 • - У поїздки для молоді Паломницький Центр запрошує досвідчених духівників, батьків багатодітних родин. Під час неформального спілкування у таких поїздках відбувається катехизація молоді.
 • - Напередодні багатоденних поїздок Молодіжним відділом Паломницького Центру організовуються тематичні вечори, під час яких прочани готуються до зустрічі з країною, знайомляться з її історичною і культурною спадщиною.

Методична робота
 • - Зважаючи на те, що у країнах перебування існує систематичний брак екскурсоводів православного віросповідання, Паломницьким Центром УПЦ були додатково підготовлені і задіяні 5 власних екскурсоводів.
 • - Заради ефективної роботи у нових умовах ринку авіаперевізніків, співробітники Паломницького Центру УПЦ пройшли відповідний курс підвищення кваліфікації.
 • - Це дозволяє без додаткових посередників співпрацювати з авіакомпаніями і компаніями-консолідаторами. Головна ціль – зменшення кінцевої вартості поїздки для прочан. З тією ж ціллю, там, де це можливо – мінімізовано взаємодію з туристичними компаніями країн перебування: співробітники Паломницького Центру УПЦ самостійно ведуть пошук готелів, транспортних компаній і екскурсоводів.
 • - У напрямку організації прощі на Святу Землю, окрім класичних маршрутів, створені програми поїздок, до яких увійшли рідкісні біблійні пам’ятки. Серед них –археологічний парк «Місто Давида», у якому знаходиться діючий водопровід VII століття до Р.Х. (так званий «тонель царя Єзекії»), місто Кейсарія (археологічний парк із залишками порту, палацу прокуратора, та ін.).
 • - Паломницький Центр УПЦ на постійній основі підтримує організацію роботи єпархіальних паломницьких служб Української Православної Церкви, надаючи консультативну підтримку і навчаючи персонал.
 • - Щотижня проводяться заходи «Паломницького клубу», заснованого Паломницьким Центром УПЦ, під час якого відбувається підготовка екскурсоводів, демонстрація тематичних фільмів, презентація нових програм, обговорення результатів паломницьких поїздок. Цього року головний тематичний напрямок роботи «Паломницького клубу» був пов’язаний з історією православної іконографії і релігійного живопису. Ця робота проводилась на базі експозиції Національного музею «Київська картинна галерея».

Робота зі ЗМІ
 • - У підзвітний період регулярно розміщувалися матеріали інформаційного характеру в ефірі Телерадіокомпанії «Глас», на офіційному сайті, а також на YouTube-каналі Паломницького Центру УПЦ.
 • - Теми православного паломництва відображаються у соціальних мережах, зокрема на базі «Facebook», «Instagram», «Telegram». Найважливіші події відображаються в соцмережах у режимі «онлайн».
 • - За результатами поїздок публікуються відеозвіти із враженнями учасників та інформаційні сюжети.
 • - Регулярно друкуються інформаційні оголошення і буклети про паломницькі поїздки.
 • - На постійній основі публікуються матеріали просвітницького та інформаційного характеру в «Церковній Православній Газеті» і журналі «Фома в Україні».
 • - В даний момент ведеться робота по створенню нової версії офіційного сайту Паломницького Центру УПЦ.

Про паломництво


"Паломництво – це форма богошанування, яка реалізує духовну потребу пастви в поклонінні святиням, участі в богослужінні біля святих місць, молитовному спілкуванні з віруючими інших Помісних Православних Церков, а також є виявленням соборності Православної Церкви."


п.1. Статуту про паломництво та паломницькі служби Української Православної Церкви" (прийнятий Священним Синодом УПЦ 26 серпня 2011 р., журнал №65)