Українська
Православна Церква Священний Синод
Відділ зовнішніх церковних зв'язків
Паломницький Центр Залізничне шосе, 3
Київ, 01103, Україна


+38050-2655542
+38097-5454255
+380734755544
факс.:+38044-529 02 92

pilgrimsua@gmail.com

VIBER
+380975454255
+380502655542

orthodox.org.ua офіційний сайт
Української Православної
Церкви
 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 

СВЯТИНІ ГРЕЦІЇ в серпні

 [Друк сторінки]
 

Паломництво до святинь Греції

Літанія* на о. Корфу з мощами святителя Спіридона Триміфунського

3 - 12 серпня

Літня програма з відпочинком на морі
виконується спільно з іншими паломницькими службами


Олімп - о.Евбея - Афон - о. Корфу - Метеори - Суроті - Салонікии 


від 850 євро


.
Дата поїздки:  3 - 12 серпня
Проживання:
7 ночей - Лептокарія на березі моря
1 ніч – Каламбака
2 ночі – Салоніки
Харчування: Сніданок+вечеря

 

 

Програма паломницької поїздки до Греції:
 

 
03.08 четвер
Збір групи. Виїзд із України.

04.08 п'ятниця
Приїзд до Греції, розселення у готелі (300м від моря). Відпочинок.

05.08 субота
Відпочинок на морі.

06.08 неділя
Літургія в монастирі прп. Діонісія Олімпійського біля підніжжя гори Олімп. Монастир Святого Діонісія Олімпійського - один із найстаріших грецьких монастирів у Центральній Македонії, центр грецького православ'я та освіти, а також повстанської діяльності греків-македонців. Розташований на північному схилі Олімпу, на висоті 900 м від рівня моря, на укріпленому природою місці, між двома гірськими річками і знаходиться в 18 км від міста Літохоро.

Монастир Святого Єфрема Сиріна - жіночий православний монастир Кітроської, Катерининської та Платамонської митрополії Елладської православної церкви. Головними святинями собору є частки мощей святого Єфрема.
Сиріна, святої мучениці Катерини, а також чудотворна ікона Богородиці "Dakryroousa" (" та що виточує сльози"). Повернення до готелю. Відпочинок на морі.
 

 


 
07.08 понеділок
Стародавній монастир Панагія Ксенія - поклоніння Чесному Поясу Пресвятої Богородиці (Αγίας Ζώνης της Θεοτόκου). Монастир розташований в провінції Магнісія в напрочуд мальовничому місці на лісистій височини.


Власне, це три обителі, об'єднані історією однієї чудотворної ікони Пресвятої Богородиці – Панагія Ксенія, яка шанується як 
головна святиня Фессалії.
За переказами, ікона Пресвятої Богородиці прийшла у ці місця по воді за часів іконоборства у VIII – початку IX ст. Дерев'яний ковчег, у якому перебувала святиня, причепився до берега біля села Ахіліо, де й досі існує каплиця в пам'ять про це диво. Образ отримав назву Ксеніа (Ξενιά), що у дослівному перекладі означає «чужинка».
Острів Евія (Евбея). Храм прав. Іоанна Руського та монастир прп. Давида Евбейського.
З 1924 року це місце стало відоме по всій Греції та у православному світі як місце упокою святих мощей святого Іоанна Руського, який помер у турецькому рабстві. Цього святого любять не тільки православні всього світу; його шанують й самі турки.
Повернення до готелю. Відпочинок.

 

08.08 Вівторок
Паломницький круїз навколо Афона.
Чоловіки відпливають на Афон.
Жінки, які бажають наблизитися до чернечої республіки та відчути святість цього місця, можуть здійснити круїз навколо Святої Гори Афон.
Кораблі підходять до монастирів, що розташовані на узбережжі Афона на відстані 500 м, надаючи можливість насолодитися їхньою красою та зробити пам'ятні фотографії. По можливості та благословенню – поклоніння святиням Афона  - ченці припливають зі св. мощі з гори Афон на корабель
Жіночий монастир в Урануполі.

09.08 середа
Вільний час. Відпочинок на морі.

10.08 четвер

Вільний час. Повернення чоловіків з Афон.
 
 
11.08 П'ятниця
Ранній виїзд із готелю. Пором на Керкіру - Корфу. Літургія у храмі святий. Спиридона Триміфунтського чудотворця.
Велика Хресна хода з виносом мощів свят. Спиридона Триміфунтського.. 


* Літанія (хресна хода) 11 серпня відбувається в пам'ять про порятунок Керкіри від навали Османської Порти 1716 року. 19 липня Корфу було в облозі 33 000 армією та кораблями Османської Порти. Венеціанці та жителі острова під проводом Йоганна Шуленбурга зі зброєю в руках відчайдушно намагалися відбити атаки ворога. Але після 22 днів кровопролитних боїв сили захисників закінчувалися. Турки призначили день аирішальної битви, яка, швидше за все, стала б для городян останнім. Жінки, діти та люди похилого віку зібралися в церкві святителя Спиридона і стоячи на колінах молилися. Вночі 10 серпня раптово вибухнула жахлива гроза, небачена досі в цю пору року, - острів буквально заливали потоки води. На світанку наступного дня, коли захисники острова готувалися вступити в вирішальну битву, розвідники повідомили, що турецькі окопи порожні та всюди лежать тіла потонулих солдатів та офіцерів. Турки, які залишилися в живих, кинули зброю та харчі, і з жахом поспішно відступили до моря, прагнучи потрапити на кораблі. Деяких солдатів і офіцерів вдалося захопити в полон. Вони розповіли, що під час бурі над стінами фортеці в грозовому небі раптом з'явилася постать воїна, який в одній руці тримав запалену свічку і меч, а в іншій – хрест. За ним слідував цілий загін Ангелів, і вони разом почали наступати і гнати геть турецьких солдатів. За описом полонених місцеві жителі упізнали в цьому небесному воїні свого захисника і покровителя острова – святителя
Спиридона Триміфунтського.

Митрополитський собор, де зберігаються мощі цариці Феодори та мч. Власія.
Кінопіастес. Жіночий монастир прп. Параскеви П'ятниці, святині монастиря.
Пором до Ігумениці.
Переїзд до Каламбаки. Поселення у готелі. Відпочинок.
 

12.08 субота
«Метеора» – небесні монастирі. У центрі Греції, на північному заході Фессалійської рівнини розташований район Метеора - одне з дивовижно красивих місць Греції. Величезні монолітні скелі заввишки понад 600м спрямовані високо в небо. На вершинах цих скель збудовані небесні монастирі - одне з найкрасивіших місць на землі. Відвідування двох діючих монастирів.

Переїзд до Салонік. Поселення у готелі.

 


13.08 неділя
Салоніки – столиця Північної Греції, місто трьох великих періодів – елліністичного, римського та візантійського, місто, яке називають «золотими воротами християнства». Тут через 50 років після Різдва Христового проповідував св. апостол Павло і створив християнську Церкву на язичницьких землях.
Відвідування святинь м. Салоніки, небесним покровителем якого є Святий Великомученик Димитрій Солунський. У Храмі Св. Димитрія поклоніння святим мощам Димитрія Солунського, Великомучениці Анісії та Григорія Каллідіс. Інші святині міста Салонік. 

Вільний час. Повернення до готелю.

 

14.08 Понеділок
Виїзд із готелю. Переїзд до України.

15.08 Вівторок
Прибуття до України.

Паломницький Центр при Відділі зовнішніх церковних зв'язків Української Православної Церкви залишає за собою право змінити послідовність відвідин передбачених за програмою святинь.

Участь у паломництві: 850 євро


Включено: - переїзд автобусом Україна-Греція та назад
 - усі трансфери за програмою
 - розміщення у готелі 3*
 - харчування: сніданок, вечеря
 - екскурсії та паломництво за програмою у супроводі гіда та священика
 - оплата порома Ігумениця – Корфу – Ігумениця
 - вхідні квитки в монастирі Метеор
 - круїз навколо Святої Гори Афон
 - Медична страховка

Додатково :
 Податок у готелях (1-2 євро за ніч за номер)

! Звертатися для запису у поїздку за телефонами +38050-2655542, +38097-5454255, +380734755544
Доступні Viber, також Неонілла Ворсіна доступна у  Viber Watsapp  за номером +380681190728, або за- е-mail: pilgrimsua@gmail.com
 

 

 

 
 
 

ФИЛЬМИ ЗА ТЕМОЮ

Греция глазами паломника. Фильм "Країна Краси і Духа"

Греция глазами паломника. Фильм "Країна Краси і Духа" Каждая пядь этой земли несет память о славном прошлом, полном духом мифов и легенд. А еще сегодня Греция - одна из стран, где наиболее берегут веру Христову.

Варлаам. Обитель Всех Святых (Греция, Метеоры)

Варлаам. Обитель Всех Святых (Греция, Метеоры) Этот фильм – паломничество к одному из метеорских монастырей. Тут спокойно и тихо. С искренним сердцем можно прикоснуться к давним православным традициям и святости этого удивительного места.

Большие Метеоры. Обитель Преображения (Греция)

Большие Метеоры. Обитель Преображения (Греция) Речь идет о событиях давних времен, когда преподобный Афанасий решил создать монашескую общину на подобии Афонских монастырей. Первые сооружения монастыря Преображения Господнего, известного также как «Большие Метеоры»

Святой остров Патмос

Святой остров Патмос История Греции неразрывно связана с ее множественными островами. Но Патмос среди десятков островов – особенный.

Русану. Обитель святой Варвары (Греция, Метеоры)

Русану. Обитель святой Варвары (Греция, Метеоры) Этот фильм рассказывает об истории монастыря св. Варвары. Еще в середине ХХ в. Здесь в полном одиночестве жила одна благочестивая монахиня Евсевия.

Обитель святого Стефана (Греция, Метеоры)

Обитель святого Стефана (Греция, Метеоры) Рассказ об обители святого Стефана, женский монастырь, который на самому краю неба выглядит маленькой игрушкой в каменной ладони монолитной скалы.

Небесная республика (Греция, Метеоры)

Небесная республика (Греция, Метеоры) Фильм рассказывает об истории заселения неприступных скал Метеор, когда в едином желании безустальные монахи объединялись в монастырские братские общины, чтобы творить общую молитву на благо человечества.

Греция: следуя за апостолами

Греция: следуя за апостолами Греция... Каждого ее кусочка земли касались ноги тех, кого позвал на служение Сам Иисус.

Острів Крит. Історія й сьогодення

Острів Крит. Історія й сьогодення Доторкніться до глибин історії Криту у програмі "Острів Крит. Історія й сьогодення".

Метеори.Греція

Метеори.Греція Ці монастирі розташувалися на висоті 300 метрів над рівнем моря. Вони - одна з найголовніших святинь Православ'я.

Планета Православия 9 Турция, Кипр

Планета Православия 9 Турция, Кипр Православная Церковь в Турции и на Кипре. 9-й фильм из цикла

Святий покровитель Середземномор'я. Святитель Спиридон Триміфунтський Чудотворець

Святий покровитель Середземномор'я. Святитель Спиридон Триміфунтський Чудотворець Мощі Святого Спиридона Триміфунтського зберегли тепло людського тіла на століття. Тепло його серця огорнуло весь світ. У фільмі жителі грецького острова Корфу розповідають про неймовірні чудеса Святителя у наші дні. Автори фільму відкривають завісу дивовижних подій його життя.

СВЯТИНІ ЗА ТЕМОЮ

Іоан Руський

Іоан Руський І лише одного полоненоно турки не могли забути тривалий час. Звали його Іваном

Патмос – остров откровения

Патмос – остров откровения Здесь человечеству было открыто, что мир, каким мы его знаем, когда-то прекратит существование и само время остановит свой бег. Слова Божественного Откровения Господь открыл своему апостолу – Иоанну Богослову.

Панагия Фанеромени из Миханьоны

Панагия Фанеромени из Миханьоны Среди икон Божией Матери, почитаемых в Греции, известна и икона Богородицы Явленной, из Миханьоны (της Παναγίας Φανερωμένης, η Μηχανιώτισσα).

Чудотворна ікона Богородиця Воротарниця

Чудотворна ікона Богородиця Воротарниця Святий образ, який ніколи не має залишати Святу Гору Афон За переказами, якщо ікона Богородиці Воротарниці залишить Афон, це розпочне момент кінця Святої Гори. Ця ікона вважається одним із найбільш чудотворних православних образів.

Монастырь Успения Богородицы в Панораме

Монастырь Успения Богородицы в Панораме Место для первой церкви определилось само собой, когда среди камней, которые использовали для строительства домов, была найдена старинная мраморная плита с вырезанным на ней крестом, а совсем рядом в корнях одного из деревьев обнаружился бивший из-под земли ключ.

Монастырь иконы Божией Матери «Икосифинисса»

Монастырь иконы Божией Матери «Икосифинисса» На расстоянии 35 км. от Кавалы (Северо-Восточная Греция) в дивном лесу на склонах горного массива Пангео на высоте 753 метров над уровнем моря расположился монастырь Богородицы Икосифиниссы. Название свое он получил по имени чудотворной иконы Божией Матери, почитаемой верующими как Скоропослушница. Поклониться иконе в монастырь стекаются паломники не только со всей Греции и но и со всего мира.

ВЕРИЯ – город благомысленный

ВЕРИЯ – город благомысленный Три раза пересекал Павел с соратниками Балканский полуостров, с севера на юг и с юга на север, направляя свои стопы туда, куда указывал Господь. Пути апостола пролегали и через Верию – в те годы второй по значению (после Фессалоники) город римской провинции Македония Первая (Macedonia Prima).

Благая весть с острова Тинос

Благая весть с острова Тинос Благая весть о чудесах почти двести лет летит по всему миру с греческого острова Тинос, где в 1823 году была явлена чудотворная икона Пресвятой Богородицы Благовещение или, как её еще называют, Мегало?хари - Великое Радование.

Краткая история Салоник

Краткая история Салоник В то время, когда столицей Империи стал Константинополь, Салоникам было уже пятьсот лет. Город известен не только как памятник древности и крупный современный центр, но и как город апостолов

Храмы Салоник

Храмы Салоник "Золотые ворота христианства" – так назвал Апостол Павел Салоники. Именно этот город был избран Апостолом в 50 году местом, где он построил первый храм и где начал проповедовать новую религию. Именно отсюда христианство начало распространяться по Европе, и именно жителям Салоников проповедник посвятил два стиха, вошедших в "Новый завет" –

 Святой Спиридон обходит свои владения на острове Корфу

Святой Спиридон обходит свои владения на острове Корфу Корфу (Керкира) — самый северный и самый зеленый из греческих островов. Сюда едут ради чистейшего моря, красивейших пейзажей, удивительно гостеприимной атмосферы. Но не только. На Корфу хранятся мощи величайшего Божьего угодника — святителя Спиридона Тримифунтского.

Патры и Эйон

Патры и Эйон Город Патры, расположенный на севере полуострова Пелопоннес, был колонизован римлянами в 31 году до Рождества Христова и быстро превратился в процветающий центр торговли. В христианской истории он известен как место мученической кончины святого Андрея, брата святого Петра, одного из двенадцати апостолов Христа.

Россия и Греция – время сближения

Россия и Греция – время сближения Чему славяне могут научиться у греков, а греки — у славян? Размышляет священник Димитрий Шишкин.

Чудотворная икона Божей Матери Великое Радование, о. Тинос

Чудотворная икона Божей Матери Великое Радование, о. Тинос В 1822 году одной из монахинь обители Кехровуниу на острове Тинос, сестре Пелагии, явилась Матерь Божия, повелев передать местному духовенству, что пришло время взять из земли чудотворную икону, которая спрятана на том месте, где раньше стоял храм,

Святині Греції (коротко)

Святині Греції (коротко) Паломництво до святих місць завжди вважалося однією з найшанованіших традицій нашого народу. Справжні віруючі вирушали в дорогу, щоб поклонитися значним християнським святиням, отримати благословення у своїх починаннях та вшанувати пам'ять предків. Сьогодні паломництво не втратило своєї актуальності, і багато наших співвітчизників прагнуть відвідати християнські святині Греції, оскільки ця країна є справжнім оплотом православ'я. Саме тут були зведені перші храми та засновано багато духовних традицій

Ландшафты Пелопоннеса

Ландшафты Пелопоннеса Пелопоннес – півострів у вигляді долоні у південній частині Греції. Його так звані «пальці» вказують у бік Криту та Кіклад. Тут можна знімати чудові мелодрами: а вночі кожен із цих «пальців» набуває власного унікального шарму.

Афіни. Що подивитися

Афіни. Що подивитися Афіни – столиця грецької держави, яка для всього світу є символом мистецтва та демократії. Величезне місто з 5-мільйонним населенням є надзвичайно гармонійним місцем зустрічі давнини та сучасності. Одне з найкрасивіших міст Греції зачаровує гостей особливою атмосферою свободи та великою кількістю історичних та культурних цінностей. На відпочинок в Афінах потрібно витратити хоча б кілька днів, щоби повною мірою відчути дух міста і відвідати найвизначні пам'ятки.

Корфу острів свт. Спиридона Триміфунтського Корфу остров свт. Спиридона  Тримифунтского

Корфу острів свт. Спиридона Триміфунтського Корфу остров свт. Спиридона Тримифунтского У наші дні Корфу добре відомий православним християнам як місце упокоєння мощів покровителя острова святителя Спиридона Триміфунтського, кіпрського єпископа IV століття, святої Імператриці Константинопольської Феодори, що заборонила іконоборство, і святих Іассона і Сосипатра, двох з них сімох.

 10 дивовижних фактів про острів Корфу

10 дивовижних фактів про острів Корфу Цікаві факти про острів Корфу (Греція)


Про паломництво


"Паломництво – це форма богошанування, яка реалізує духовну потребу пастви в поклонінні святиням, участі в богослужінні біля святих місць, молитовному спілкуванні з віруючими інших Помісних Православних Церков, а також є виявленням соборності Православної Церкви."


п.1. Статуту про паломництво та паломницькі служби Української Православної Церкви" (прийнятий Священним Синодом УПЦ 26 серпня 2011 р., журнал №65)