Українська
Православна Церква Священний Синод
Відділ зовнішніх церковних зв'язків
Паломницький Центр Залізничне шосе, 3
Київ, 01103, Україна


+38050-2655542
+38097-5454255
+380734755544


pilgrimsua@gmail.com

VIBER
+380975454255
+380502655542

orthodox.org.ua офіційний сайт
Української Православної
Церкви
 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

Грецькі острови

 [Друк сторінки]
   


Грецькі острови

РОДОС – ПАТМОС – СІМІ

8 - 14 червня 2025 року

990 у.о.




 

 

 

Програма паломницької поїздки на грецькі острови:
 

 
1 день
Приліт на острів Родос. Зустріч з приймаючою стороною. Трансфер в готель, розселення, вечеря.


2 день
Сніданок. Одноденна поїздка на острів Сімі. У південній частині острова знаходиться відомий монастир Архангела Михаїла, вважається другим, за значимістю, монастирем після обителі Іоанна Богослова на острові Патмос. Поклоніння чудотворній іконі Архангела Михаїла, головна святиня монастиря, виконана з чистого золота. Відвідування храму "Величної Богородиці", а також храму Благовіщення Пресвятої Богородиці. Повернення на острів Родос, паром. Повернення до готелю, вечеря.

 

3 день
Сніданок. Відвідування монастиря Пресвятої Богородиці Цамбіка. Цей монастир один з найбільш відомих в Греції. У монастирі зберігається та особливо шанується унікальна чудотворна ікона Панагія Цамбіка. Вона не тільки вважається чудотворною, а й опікується всіма подружніми парами, особливо бездітними. Сюди постійно звершують паломництво жінки, які мріють стати матерями. Дерев'яний іконостас монастирського храму датується 17 століттям. Відвідування стародавніх монастирів острова. Монастир Фарі розташований в центрі острова, він був заснований в період IX - XI століттями і вважається найдавнішим монастирем Родосу. Будівля побудована у візантійському стилі, його стіни та куполи розписані стародавніми фресками. Головна визначна пам'ятка монастиря – ікона Архангела Михаїла. Село Ембона - пам'ятник візантійського мистецтва, храм Успіння Пресвятої Богородиці, прикрашений фресками 12-14 ст. Наступним для відвідування є храм святого великомученика Пантелеймона у гірському селі Сіана. Повернення до готелю, вечеря.

4 день
Сніданок. 08:00 відправлення на острів Патмос на поромі. Авіакрісла. Прибуття о 12.40. Оглядова екскурсія островом Патмос. Розселення у готелі. Вечеря.

 

5 день
Сніданок. Патмос – острів апостола євангеліста Іоанна Богослова. Навіть лише один рядок у Одкровенні: Я, Іоанн, брат ваш і співучасник у скорботі і в царстві та терпінні Ісуса Христа, був на острові, що зветься Патмос, за слово Боже і за свідчення Ісуса Христа (Одкр. 1,9), вирішила долю цього острова на вічні часи. Це Святий острів Апокаліпсис. Літургія в печері Апокаліпсис, де апостолу та євангелісту Іоанну Богослову було явлено Одкровення Боже. Відвідування монастиря Іоанна Богослова, зведеного за проектом святого Христодула у X I ст., збудований на місці, де у IV столітті стояла базиліка святого Іоанна Богослова. У монастирі шість храмів і каплиць, трапезні, ризниця та чернечі келії. Головна святиня монастиря – храм Святого Іоанна Богослова, з чудовими візантійськими розписами 1200 року. Тут знаходяться мощі апостолів Фоми та Філіпа, а також святого Антипи та єпископа Пергамського мощі преподобного Христодула. Особливим шануванням паломників користуються кайданки Іоанна Богослова. Прогулянка столицею острова Патмос – Хора. Це місто веде свою історію з 12 століття. Хора була збудована на схилах мальовничого пагорба, який вінчає чудовий монастир Святого Іоанна Богослова. Традиційна архітектура, лабіринти вузеньких вуличок з арочними перекриттями, білосніжні каплиці та оповиті квітами дворики створюють неповторну атмосферу прекрасного міста середньовіччя. Вечеря. Відправлення на острів Родос о 23:40 на паромі. Прибуття о 08:45. Каюти.
 
6 день
Прибуття на острів Родос. Родос – головний та найбільший острів Додеканісу. Це найбільш космополітний острів Еллади, в історії якого перетинаються культури стародавнього та нового світу. У давнину на Родосі знаходилося одне із семи чудес світу – Колосс Родосський, що зображує бога сонця Геліоса – покровителя острова. Перші християнські громади утворилися на острові в I столітті, за переказами, Святий Апостол Павло першим проповідував на острові Благу Звістку. Сучасний адміністративний центр острова – місто Родос – закладений у 408 році до Р. Х. архітектором Гіпподамом з Мілета. Прогулянка по старій частині міста. Відвідування храму святого великомученика Фанурія. Святий Фанурій вважається небесним покровителем острова Родос. Церква святого Пантелеймона розташована біля стін старого міста. День пам'яті святого Пантелеймона збігається з днем перемоги над османами у XV столітті. Церква відома своїми візантійськими фресками. Відвідування кафедрального храму Пресвятої Богородиці Благовіщення. Церква Святителя Миколая Чудотворця. Вільний час. Переїзд до готелю, вечеря.

7 день
Сніданок. Трансфер в аеропорт. Виліт.

 

Участь у прощі: 990 євро

Включає:
• - всі трансфери за програмою
• - розміщення у готелі 3*
• -робота православного гіда
• - харчування: сніданок, вечеря у готелях
• - екскурсії та паломництво за програмою
• - оплата парома Родос - Патмос-Родос
• - оплата порома порт Родос – Сімі-Родос




Додатково оплачується:
• Віза
• Медична страховка
• Авіаквиток
• Вхідні квитки в археологічні місця, монастирі та музеї
• Доплата нового державного податку на проживання оплачується безпосередньо гостями в готелі при заїзді


 

 
Паломницький Центр при Відділі зовнішніх церковних зв'язків Української Православної Церкви залишає за свобою право змінювати послідовність передбачених за програмою святинь.

 

Всі деталі про програму паломницької поїздки та запис  в поїздку –  +38 050 265 55 42, +380930577929 +38 097 545 42 55;
e-mail: pilgrimsua@gmail.com
 

 

 

 
 
 

ФИЛЬМИ ЗА ТЕМОЮ

Греция глазами паломника. Фильм "Країна Краси і Духа"

Греция глазами паломника. Фильм "Країна Краси і Духа" Каждая пядь этой земли несет память о славном прошлом, полном духом мифов и легенд. А еще сегодня Греция - одна из стран, где наиболее берегут веру Христову.

Варлаам. Обитель Всех Святых (Греция, Метеоры)

Варлаам. Обитель Всех Святых (Греция, Метеоры) Этот фильм – паломничество к одному из метеорских монастырей. Тут спокойно и тихо. С искренним сердцем можно прикоснуться к давним православным традициям и святости этого удивительного места.

Большие Метеоры. Обитель Преображения (Греция)

Большие Метеоры. Обитель Преображения (Греция) Речь идет о событиях давних времен, когда преподобный Афанасий решил создать монашескую общину на подобии Афонских монастырей. Первые сооружения монастыря Преображения Господнего, известного также как «Большие Метеоры»

Святой остров Патмос

Святой остров Патмос История Греции неразрывно связана с ее множественными островами. Но Патмос среди десятков островов – особенный.

Русану. Обитель святой Варвары (Греция, Метеоры)

Русану. Обитель святой Варвары (Греция, Метеоры) Этот фильм рассказывает об истории монастыря св. Варвары. Еще в середине ХХ в. Здесь в полном одиночестве жила одна благочестивая монахиня Евсевия.

Обитель святого Стефана (Греция, Метеоры)

Обитель святого Стефана (Греция, Метеоры) Рассказ об обители святого Стефана, женский монастырь, который на самому краю неба выглядит маленькой игрушкой в каменной ладони монолитной скалы.

Небесная республика (Греция, Метеоры)

Небесная республика (Греция, Метеоры) Фильм рассказывает об истории заселения неприступных скал Метеор, когда в едином желании безустальные монахи объединялись в монастырские братские общины, чтобы творить общую молитву на благо человечества.

Греция: следуя за апостолами

Греция: следуя за апостолами Греция... Каждого ее кусочка земли касались ноги тех, кого позвал на служение Сам Иисус.

Острів Крит. Історія й сьогодення

Острів Крит. Історія й сьогодення Доторкніться до глибин історії Криту у програмі "Острів Крит. Історія й сьогодення".

Метеори.Греція

Метеори.Греція Ці монастирі розташувалися на висоті 300 метрів над рівнем моря. Вони - одна з найголовніших святинь Православ'я.

Планета Православия 9 Турция, Кипр

Планета Православия 9 Турция, Кипр Православная Церковь в Турции и на Кипре. 9-й фильм из цикла

Святий покровитель Середземномор'я. Святитель Спиридон Триміфунтський Чудотворець

Святий покровитель Середземномор'я. Святитель Спиридон Триміфунтський Чудотворець Мощі Святого Спиридона Триміфунтського зберегли тепло людського тіла на століття. Тепло його серця огорнуло весь світ. У фільмі жителі грецького острова Корфу розповідають про неймовірні чудеса Святителя у наші дні. Автори фільму відкривають завісу дивовижних подій його життя.

СВЯТИНІ ЗА ТЕМОЮ

Іоан Руський

Іоан Руський І лише одного полоненоно турки не могли забути тривалий час. Звали його Іваном

Патмос – остров откровения

Патмос – остров откровения Здесь человечеству было открыто, что мир, каким мы его знаем, когда-то прекратит существование и само время остановит свой бег. Слова Божественного Откровения Господь открыл своему апостолу – Иоанну Богослову.

Панагия Фанеромени из Миханьоны

Панагия Фанеромени из Миханьоны Среди икон Божией Матери, почитаемых в Греции, известна и икона Богородицы Явленной, из Миханьоны (της Παναγίας Φανερωμένης, η Μηχανιώτισσα).

Чудотворна ікона Богородиця Воротарниця

Чудотворна ікона Богородиця Воротарниця Святий образ, який ніколи не має залишати Святу Гору Афон За переказами, якщо ікона Богородиці Воротарниці залишить Афон, це розпочне момент кінця Святої Гори. Ця ікона вважається одним із найбільш чудотворних православних образів.

Монастырь Успения Богородицы в Панораме

Монастырь Успения Богородицы в Панораме Место для первой церкви определилось само собой, когда среди камней, которые использовали для строительства домов, была найдена старинная мраморная плита с вырезанным на ней крестом, а совсем рядом в корнях одного из деревьев обнаружился бивший из-под земли ключ.

Монастырь иконы Божией Матери «Икосифинисса»

Монастырь иконы Божией Матери «Икосифинисса» На расстоянии 35 км. от Кавалы (Северо-Восточная Греция) в дивном лесу на склонах горного массива Пангео на высоте 753 метров над уровнем моря расположился монастырь Богородицы Икосифиниссы. Название свое он получил по имени чудотворной иконы Божией Матери, почитаемой верующими как Скоропослушница. Поклониться иконе в монастырь стекаются паломники не только со всей Греции и но и со всего мира.

ВЕРИЯ – город благомысленный

ВЕРИЯ – город благомысленный Три раза пересекал Павел с соратниками Балканский полуостров, с севера на юг и с юга на север, направляя свои стопы туда, куда указывал Господь. Пути апостола пролегали и через Верию – в те годы второй по значению (после Фессалоники) город римской провинции Македония Первая (Macedonia Prima).

Благая весть с острова Тинос

Благая весть с острова Тинос Благая весть о чудесах почти двести лет летит по всему миру с греческого острова Тинос, где в 1823 году была явлена чудотворная икона Пресвятой Богородицы Благовещение или, как её еще называют, Мегало?хари - Великое Радование.

Краткая история Салоник

Краткая история Салоник В то время, когда столицей Империи стал Константинополь, Салоникам было уже пятьсот лет. Город известен не только как памятник древности и крупный современный центр, но и как город апостолов

Храмы Салоник

Храмы Салоник "Золотые ворота христианства" – так назвал Апостол Павел Салоники. Именно этот город был избран Апостолом в 50 году местом, где он построил первый храм и где начал проповедовать новую религию. Именно отсюда христианство начало распространяться по Европе, и именно жителям Салоников проповедник посвятил два стиха, вошедших в "Новый завет" –

 Святой Спиридон обходит свои владения на острове Корфу

Святой Спиридон обходит свои владения на острове Корфу Корфу (Керкира) — самый северный и самый зеленый из греческих островов. Сюда едут ради чистейшего моря, красивейших пейзажей, удивительно гостеприимной атмосферы. Но не только. На Корфу хранятся мощи величайшего Божьего угодника — святителя Спиридона Тримифунтского.

Патры и Эйон

Патры и Эйон Город Патры, расположенный на севере полуострова Пелопоннес, был колонизован римлянами в 31 году до Рождества Христова и быстро превратился в процветающий центр торговли. В христианской истории он известен как место мученической кончины святого Андрея, брата святого Петра, одного из двенадцати апостолов Христа.

Россия и Греция – время сближения

Россия и Греция – время сближения Чему славяне могут научиться у греков, а греки — у славян? Размышляет священник Димитрий Шишкин.

Чудотворная икона Божей Матери Великое Радование, о. Тинос

Чудотворная икона Божей Матери Великое Радование, о. Тинос В 1822 году одной из монахинь обители Кехровуниу на острове Тинос, сестре Пелагии, явилась Матерь Божия, повелев передать местному духовенству, что пришло время взять из земли чудотворную икону, которая спрятана на том месте, где раньше стоял храм,

Святині Греції (коротко)

Святині Греції (коротко) Паломництво до святих місць завжди вважалося однією з найшанованіших традицій нашого народу. Справжні віруючі вирушали в дорогу, щоб поклонитися значним християнським святиням, отримати благословення у своїх починаннях та вшанувати пам'ять предків. Сьогодні паломництво не втратило своєї актуальності, і багато наших співвітчизників прагнуть відвідати християнські святині Греції, оскільки ця країна є справжнім оплотом православ'я. Саме тут були зведені перші храми та засновано багато духовних традицій

Ландшафты Пелопоннеса

Ландшафты Пелопоннеса Пелопоннес – півострів у вигляді долоні у південній частині Греції. Його так звані «пальці» вказують у бік Криту та Кіклад. Тут можна знімати чудові мелодрами: а вночі кожен із цих «пальців» набуває власного унікального шарму.

Афіни. Що подивитися

Афіни. Що подивитися Афіни – столиця грецької держави, яка для всього світу є символом мистецтва та демократії. Величезне місто з 5-мільйонним населенням є надзвичайно гармонійним місцем зустрічі давнини та сучасності. Одне з найкрасивіших міст Греції зачаровує гостей особливою атмосферою свободи та великою кількістю історичних та культурних цінностей. На відпочинок в Афінах потрібно витратити хоча б кілька днів, щоби повною мірою відчути дух міста і відвідати найвизначні пам'ятки.

Корфу острів свт. Спиридона Триміфунтського Корфу остров свт. Спиридона  Тримифунтского

Корфу острів свт. Спиридона Триміфунтського Корфу остров свт. Спиридона Тримифунтского У наші дні Корфу добре відомий православним християнам як місце упокоєння мощів покровителя острова святителя Спиридона Триміфунтського, кіпрського єпископа IV століття, святої Імператриці Константинопольської Феодори, що заборонила іконоборство, і святих Іассона і Сосипатра, двох з них сімох.

 10 дивовижних фактів про острів Корфу

10 дивовижних фактів про острів Корфу Цікаві факти про острів Корфу (Греція)


Про паломництво


"Паломництво – це форма богошанування, яка реалізує духовну потребу пастви в поклонінні святиням, участі в богослужінні біля святих місць, молитовному спілкуванні з віруючими інших Помісних Православних Церков, а також є виявленням соборності Православної Церкви."


п.1. Статуту про паломництво та паломницькі служби Української Православної Церкви" (прийнятий Священним Синодом УПЦ 26 серпня 2011 р., журнал №65)