ГРУЗІЯ на ПОКЛОНІННЯ ЧЕСНІЙ РИЗИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

540 у.е.* + авіа
Дати поїздки:
10 - 18 липня, 8 дн./ 7 нч
Програма паломницької поїздки до Грузії:
1 ДЕНЬ. 11.07. ТБІЛІСІ Зустріч в аеропорту міста Кутаїсі з гідом (04:10). Переїзд до Тбілісі. Храм на честь благовірного князя Олександра Невського. Тут розташовані могили Глинських старців (владики Зіновія Мажуги і сщмч. Архімандрита Віталія Сидоренка). Сніданок. Розміщення в готелі. Пам'ятник засновнику міста Тбілісі, Вахтангу Горгасалі. Храм Метехі, де зберігаються мощі св. цариці Шушаніки (V ст.) Міст «Ста тисяч мучеників». Піша прогулянка центром міста. Собор Сіоні. У храмі зберігаються Глава Апостола Фами, Хрест св. Ніні. Могила св. Єпископа Іоанна Манглійського (XVIII ст.) і могили Патріархів Грузії XX століття. Храм Анчісхати, тут розташована могила св. Каталікоса патріарха Євдемоза (XVII ст.) і список «Спаса Нерукотворного». Центральний проспект ім. Шота Руставелі. Храм св. Георгія - Кашветі. Вечеря. Ночівля в Тбілісі.
2 ДЕНЬ 11.07. КАХЕТІ Переїзд у регіон Кахеті. Святкова літургія в жіночому монастирі Бодбе, де спочивають мощі рівноапостольної святої Ніни. (Прочани можуть зануритися в купіль св. Ніно). Вечірня служба в монастирі одного з ассірійських отців Антонія Марткопського. Повернення в Тбілісі. Вечеря. Кафедральний собор Самеба. Ночівля в Тбілісі.
3 ДЕНЬ 12.07. СВЯТЕ МІСТО МЦХЕТА Переїзд у Мцхета. Святкова літургія в жіночому монастирі Самтавро. Тут зберіглася келія св. Ніни. У храмі спочівають мощі св. Гаврила Самтаврійського (Ургебадзе). Собор Светіцховелі, де з I століття зберігається, за переказами, чекає Другого Пришестя Хітон Спасителя. Також у храмі Милоть пророка Ілії та один із трьох чесних Хрестів. Шио Мгвімський чоловічий монастир, тут спочівають мощі засновника монастиря одного з 13 ассірійських отців - Шио Мгвімського. Храм Джварі (пам'ятник VI століття входить до списку ЮНЕСКО), а на схилі гори, де височіє цей храм Джварі, розташоване чудотворне джерело, яке з'явилося в IV столітті та існує донині, зцілюючи вірян. Переїзд до регіону Імереті. Вечеря. Ночівля в Тбілісі.
4 ДЕНЬ 14.07. КУТАЇСІ Сніданок. Кафедральний собор Баграта. Цей храм був зведений 1003 року в Кутаїсі в правління Баграта III як головний собор його царства і освячений на честь Успіння Богородиці. В 1994 році храм Баграта був внесений ЮНЕСКО до числа об'єктів Всесвітньої спадщини. Його відтворення було припинене у 2010 році. Середньовічний грузинський православний монастир Моцамета ХІ ст., де збергіються мощі великомучеників Давида і Костянтина Мхеїдзе. Монастирський комплекс Гелаті. Гелатський монастир Богородиці поблизу Кутаїсі вважається найбільш визначним середньовічним монастирем в Грузії. Це був центр церковного й культурного життя, резиденція католикоса з 2-ї половини XVI століття до 1814 року, пам'ятка Світової спадщини ЮНЕСКО (з 1994 року). Один з найбільших середньовічних православних монастирів, він був також центром науки, освіти та культури стародавньої Грузії. Монастир було засновано царем Давидом IV Будівельником 1106 року, тут він і був похований. Соборна церква обителі будувалась до 1125 та ще п'ять років оздоблювалась мозаїками, які вважаються найкращими у Закавказзі. Вечірня служба. Зупинка біля гірської річки Цкалцітела (Tskaltsitela), де можна поплавати. Вечеря. Ночівля в Кутаїсі.
5 ДЕНЬ 15.07. ЗУГДІДІ Переїзд у регіон Самеґрело-Земо Сванеті. Святкова літургія в кафедральному соборі. Поклоніння чесній ризі пресвятої Богородиці. Жіночий монастир Хобі. Це одна з найважливіших пам'яток XIII-XIV століть в Грузії. На території монастиря Хобі розташовані храм, палац, дзвіниця, старовинна огорожо і залишки допоміжних будівель. Стародавнє місто-музей Нокалакеві, що в перекладі з грузинської звучить як «Місце, де існувало місто» Зупинка біля сірчаних джерел, які мають лікувальні властивості. Води джерел формують красиві травертини та оточений парою водоспад. Температура води сягає 80-90 градусів. Це місце називають Дедамока (вагітна мати). За легендою, тут стрибнула у воду жінка, яка втекла від війська і, не зумівши вибратися, перетворилася на камінь. Околиці Дедамока вирізняються особливою красою природи. Переїзд у регіон Аджара. Курорт Гоніо. Вечеря. Ночівля в Гоніо.
6 ДЕНЬ 16.07. ГОНІО Вільний час. (5 хв. ходьби до моря). Саме в Гоніо розташовані екологічно чисті пляжі. Тож місцевий курорт користується попитом й у мешканців країни та іноземних туристів. Сніданок, обід, вечеря.

7 ДЕНЬ 17.07. ГОНІО Вільний час. Сніданок, обід, вечеря. Відвідування фортеці Гоніо – однієї з найстаріших споруд на території Грузії. На її території зберіглася могила Апостола Матвія. Сама фортеця колись була римським форпостом в Аджарії, на березі Чорного моря. Прогулянка вечірнім Батумі - другим за величиною після столиці Тбілісі місто в Грузії. Батумі вважається найкращим та найсучасним курортом в країні. Трансфер. Супровід паломників до аеропорту міста Кутаїсі. (4:55).
540 у.о. (Передоплата в гривні - еквівалент 120 Дол) + авіапереліт До вартості входить: - Трансфер в Грузії в аеропорт/ з аеропорту - Проживання в готелях. - Сніданки та вечері. - Супровід професійного гіда по програмі. Не входить у вартість:- дорога та переліт до Грузії ; - медичне страхування. - чайові гіду, водію - 50 у.е.; - особисті витрати Паломнический Центр при Отделе внешних церковных связей Украинской Православной Церкви оставляет за собой право изменить последовательность посещения предусмотренных по программе святынь. Відповідальна за програму, запис в поїздку Катерина Завялова, координатор паломницьких поїздок, тел.:+380971802477 телефон, вайбер; е-mail: pilgrimsua@gmail.com |
Відгуки наших паломників про паломницькі поїздки до Грузії:
Дякую організаторам за можливість відвідати Грузію ,дякую Георгію за цікавий час проведення і за мудрість і терпіння ,дякую кожному паломнику за чудову компанію ,відчуття були що ми знайомі 100 років )Дякую Богу за все ,в серці лишаться теплі спогади .
Паломницька поїздка, яка відбулася 24- 31 січня, 2023 року