Українська
Православна Церква Священний Синод
Відділ зовнішніх церковних зв'язків
Паломницький Центр Залізничне шосе, 3
Київ, 01103, Україна


+38050-2655542
+38097-5454255
+380734755544


pilgrimsua@gmail.com

VIBER
+380975454255
+380502655542

orthodox.org.ua офіційний сайт
Української Православної
Церкви
 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 

«Ми не схожі у дрібницях, але єдині у православній вірі», - враження паломників від поїздки в Румунію

 [Друк сторінки]
26.06.2019
 В період з 20 по 25 червня відбулась поїздка святинями Румунії, організована Паломницьким Центром Української Православної Церкви.





Мандрівка розпочалась з оглядової екскурсії Чернівцями, під час якої прочани відвідали Кафедральний собор міста,
знамениту Миколаївську церкву з унікальними «скрученими» банями, а також пройшлися головною пішохідною вулицею міста, насиченою оригінальними витворами сучасних ковалів.



 

Напередодні виїзду в Румунію, група зупинилась у Вознесенському Банченському чоловічому монастирі. Паломники взяли участь у богослужінні разом із братією. Також прочани познайомилась з історією обителі, яка відома своєю благодійницькою і соціальною роботою, спрямованою на підтримку сиріт і дітей з особливими потребами.


Маршрут поїздки включив у себе монастирі Південної Буковини, які виникли, переважно, у XV столітті завдяки правителю Штефану Чел 
Маре – правителю Румунії.

«Штефан Великий став тією людиною, яка завдала вектор руху цілому народові, - прокоментувала Неоніла Ворсіна – заступник директора Паломницького Центру УПЦ. Завдяки йому Румунія здобула незалежність від Османської імперії. Свої перемоги він присвятив Господу і після кожної з них зводив нову православну обитель. Так у Румунії виникло понад сорок нових монастирів. Саме ці монастирі ми відвідуємо під час паломницьких поїздок. Це не просто архітектурні комплекси. Це – симфонія, у якій поєднується віра, прагнення свободи і любов до рідного краю».


Оксана Усиченко: «В музеї монастиря Путна я побачила хрест, корону і меч Штефана Великого. За інших обставин таке сусідство експонатів мене б збентежило, але не у випадку зі святим Штефаном. Він став доказом того, що за свою свободу, за право вірити, треба боротися».




Ірина Доценко (Лугова): «Більшість учасників поїздки знайома вже багато років. Проте, новизна вражень, яку ми спільно переживаємо, дає відчуття неперевершеної радості. Коли знаходишся у складі такої групи, любити людей легко і природньо. Це найцінніший досвід, який дає паломництво. 
У складі нашої групи було відразу три дбайливих пастиря. Протоієрей Димитрій Попеску став для нас провідником, організатором, перекладачем і екскурсоводом. Отец Димитрій Болгарський прикрасив наше перебування в Румунії своїм співом. Ми співали разом із ним і це дарувало справжню радість і повноту молитовного настрою. До того ж він талановитий хормейстер і викладач, тому щиро ділився з нами власним досвідом. Також із нами був протоієрей Сергій Задорожняк, який допоміг нам підготуватись до таїнства причастя і прийняв сповідь у багатьох паломників.
Саме участь у богослужінні зробила нашу мандрівку паломництвом. Ці священики стали нашими друзями. Ми молитовно продовжуємо наше спілкування. Сподіваємось, що побачимось із ними в майбутньому під час наступних подорожей».




Світлана Усиченко:
«Поїздка монастирями Румунії запам'яталася цікавою історією, культурою і православним духом наших сусідів. Він – у чернечому подвигу і шануванні своїх традицій. Ця мандрівка не була б такою цілісною і наповненою, якби з нами не було наших священиків, які нас наставляли і підтримували. Зокрема, отець Димитрій Попеску допомагав нашій взаємодії з місцевими людьми.
Завдяки йому нам вдалося поглянути на історію румунського народу ніби зсередини. Маршрут був добре продуманий, і ніщо не виходило з-під контролю наших організаторів, за що їм величезне спасибі.  Поїздка була насиченою, проте не виснажливою. За цей короткий період я відпочила душею завдяки хорошій компанії і благодатної атмосфері. Всім моїм супутникам – величезне спасибі!»


Поїздка була присвячена дню пам'яті великомученика Іоанна Сочавського. 24 червня вся група взяла участь в урочистостях, які проходили у місті Сучава. Під час Божественної літургії десятки тисяч паломників заповнили подвір';я монастиря. Після богослужіння відбувся хресний хід, під час якого мощі святого Іоанна пронесли вулицями Сучави.

 

25 червня група благополучно повернулась у Київ.

 

Про паломництво


"Паломництво – це форма богошанування, яка реалізує духовну потребу пастви в поклонінні святиням, участі в богослужінні біля святих місць, молитовному спілкуванні з віруючими інших Помісних Православних Церков, а також є виявленням соборності Православної Церкви."


п.1. Статуту про паломництво та паломницькі служби Української Православної Церкви" (прийнятий Священним Синодом УПЦ 26 серпня 2011 р., журнал №65)