Своми враженнями нижче ділиться Олександр Ворсін
Тож, розмова про Єгипет відбулась!
Насамперед, дякуємо протоієрею Петру Семащуку – настоятелю храму преподобного Феодора Освяченого, та Наталії Хілобоченко. Їхня енергія вкотре надихнула нас зібратись в актовій залі на Овруцькій 7.
Планували розмовляти про перебування Святого Сімейства у Єгипті, але в цій темі утриматись важко. Згадали про перебування євреїв у єгипетському полоні, зачепили проблему періодизації історії Єгипту, тлумачили пророцтво Ісаї про майбутнє країни – усіх тем зараз і не згадаєш.
Для тих, хто не зміг відвідати захід, передаю його коротенький зміст і посилання на відеоматеріали. До речі, всі вони були створені за часів існування телеканалу «Глас». Мій улюблений телеканал не витримав випробування війною, але його фільми служитимуть ще довго.
Тож, спочатку, як і було заявлено – переглянули фільм «Єгипет. Шляхами Святого Сімейства».
Потім спілкувалися про історію Коптської Православної Церкви, яка заснована апостолом і євангелістом Марком. Я трохи зупинився на особливостях богослов’я коптів, яких несправедливо називають монофізитами.
Неоніла Ворсіна розповіла про свої враження від відвідання селища Ель-Ур, звідки походять Лівійські мученики, що постраждали за Христа у 2015 році. А, оскільки у мене був відповідний сюжет про цих святих, ми переглянули і його. До речі, сюжет тут:
Наостанок згадали про те, що Єгипет – батьківщина чернецтва. Саме там подвизався преподобний Антоній, якого вшановують, як «отця чернецтва». Коли цей подвижник припустився думки, що чогось досяг у духовному житті, Господь відкрив йому, що неподалік живе чернець, у якого Антонію варто повчитись досконалості. Так Антоній познайомився з Павлом Фівейським.
Відстань між монастирями преподобного Антонія Великого і Павла Фівейського чимала, але я поєднав розповідь про них в одному сюжеті. Чому – здогадатись легко. Сюжет ми переглянули. А ви можете подивитись його тут:
Тож, вважаю, що віртуальна проща у Єгипет була успішною.
До зустрічі на паломницьких стежинах!