Українська
Православна Церква Священний Синод
Відділ зовнішніх церковних зв'язків
Паломницький Центр Залізничне шосе, 3
Київ, 01103, Україна


+38050-2655542
+38097-5454255
+380734755544


pilgrimsua@gmail.com

VIBER
+380975454255
+380502655542

orthodox.org.ua офіційний сайт
Української Православної
Церкви
 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 

В Іонинському монастирі відбулась зустріч з грецьким проповідником

 [Друк сторінки]
09.02.2018
 7 лютого в головному храмі Свято-Троїцького Іонинського монастиря відбулась зустріч православної молоді з архімандритом Іринеєм (Верікакісом) – відомим церковним письменником, проповідником, ведучим радіопрограм богословського і просвітницького спрямування, духівником і учнем преподобного Паїсія Святогорця. У даний час архімандрит Іриней є намісником монастиря Владичиці Ангелів – Гувернету (місто Ханья, Крит).

 
 

Захід був організований Відділом зовнішніх церковних зв'язків та Паломницьким Центром Української Православної Церкви. Перекладачем виступив Володимир Теліженко – директор Паломницького Центру Української Православної Церкви.






"Як залишатись християнином у сучасному світі" – такою була головна тема спілкування. У вступній промові отець Іриней зокрема сказав:
«В ісламі називають мучениками тих, хто одягає на себе пояси із вибухівкою і йдуть вбивати інших людей заради віри в пророка Мохаммеда. У нас в християнстві – повна протилежність. Наприклад, тіло священномученика Володимира, пам’ять якого ми сьогодні відзначаємо, було знайдено наступного дня і його пальці були складені для останнього благословення, яке він надав своїм вбивцям. Такого немає у жодній іншій релігії. Лише у християнстві мученики благословляють своїх вбивць і гонителів».

Також отець Іриней відповів на численні запитання присутніх. Наводимо деякі з них.

Питання: Чи треба боятись за дітей через те, що вони навчаються лише у світській школі? Що робити, якщо у нас немає спеціальних шкіл для православних дітей?

Система хоче бачити нас рабами, але християнин має бути вільним. Вільним, у першу чергу від гріха. Також він не має підкорюватись будь-якій системі, яка хоче зламати його дух. Сьогодні Церква відзначає пам’ять двох святителів – Григорія Богослова і священномученика Володимира. Перший жив у четвертому столітті, другий – у двадцятому. Їх об’єднує те, що вони не підкорились системі. Тому і я вам кажу – не підкорюйтесь системі – навчайте вірі своїх дітей самостійно! Вчіть їх у своїй домашній церкві. Не думайте, що з часом щось змінилось. Віки проходять, а тоталітарні режими залишаються. Зараз час дуже схожий з тим, що пережили ваші батьки у Радянську пору. Хто тоді зберіг віру? Бабусі! Де зараз бабусі? Тепер потрібні не лише вони. Потрібні дідусі, батьки – всі, хто має виховувати дітей.


 


Питання: Хто у сім’ї головний і чи має чоловік смирятись перед дружиною?

Прикладом для всіх нас має бути Сам Христос, який сказав: Я прийшов не для того, щоб Мені служили, а щоб Я служив. І Він же сказав, що якщо хто хоче бути першим серед вас – нехай буде всім слугою. І це стосується не тільки батька чи чоловіка – це має відношення до прем\'єр-міністра, до патріарха, єпископа, та ігумена якогось монастиря. І для батька якоїсь конкретної родини – також.



У зустрічі взяв участь заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв\'язків протоієрей Миколай Данилевич. Він так прокоментував свої враження від заходу:

«Я побачив неабиякий інтерес в очах слухачів. Було очевидно, що люди прагнуть духовного життя, вони прагнуть святості. Мені довелося перебирати запитання, які передавали отцю Іринею у вигляді записок, тому хочу поділитись цікавим спостереженням. Не було питань на політичну тематику, або про розкол. А такі питання раніше звучали досить часто, коли до нас приїжджали попередні проповідники з Греції, та гори Афон. Це означає, що люди прагнуть «единого на потребу». Це означає, що нашій Церкві треба ще активніше працювати саме над просвітницькими і місіонерськими проектами».


Директор Паломницького Центру УПЦ - Володимир Теліженко супроводжував отця Іринея впродовж всього періоду його перебування у Києві і теж поділився своїми враженнями від спілкування з гостем:

«Отець Іриней і братія критської обителі Гувернету, які прибули в Україну разом із ним, відзначили гостинність української столиці і були вражені кількістю храмів Української Православної Церкви. Несподівано для себе, вони відзначили, що між грецьким і українським народами спільних рис набагато більше, ніж цього можна було очікувати. Отець Іриней кілька разів повторив, що він відчуває себе як вдома. 8 лютого під час зустрічі с насельницями Ольшанського жіночого монастиря, що на Київщині, його сестри запитали в отця Іринея про те, чим відрізнявся характер питань, які поставили йому парафіяни Іонівського монастиря від тих питань, на які йому доводиться відповідати у себе на батьківщині? Отець Іриней відповів, що нічим – характер питань майже ідентичний. Він вважає, що обидва наші народи – духовні побратими».






Про паломництво


"Паломництво – це форма богошанування, яка реалізує духовну потребу пастви в поклонінні святиням, участі в богослужінні біля святих місць, молитовному спілкуванні з віруючими інших Помісних Православних Церков, а також є виявленням соборності Православної Церкви."


п.1. Статуту про паломництво та паломницькі служби Української Православної Церкви" (прийнятий Священним Синодом УПЦ 26 серпня 2011 р., журнал №65)