Українська
Православна Церква Священний Синод
Відділ зовнішніх церковних зв'язків
Паломницький Центр Залізничне шосе, 3
Київ, 01103, Україна


+38050-2655542
+38097-5454255
+380734755544


pilgrimsua@gmail.com

VIBER
+380975454255
+380502655542

orthodox.org.ua офіційний сайт
Української Православної
Церкви
 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 

У Києві відбулась дитяча акція «Паломництво до витоків віри» з нагоди 1030-ліття Хрещення Русі

 [Друк сторінки]
21.05.2018
 20 травня у Києві відбулась благодійна дитяча акція «Паломництво до витоків віри», що організована Паломницьким Центром Української Православної Церкви. Захід був приурочений до 1030-річчя Хрещення Київської Русі. У ньому взяли участь понад 300 школярів з різних єпархій Української Православної Церкви. Завчасно вони були розподілені на групи, кожній з яких був наданий окремий екскурсовод.




Акція розпочалася з екскурсії, під час якої діти відвідали історичний центр Києва. Вони пройшли від реконструкції стародавніх Золотих Воріт, почули розповідь про Софійський собор і Михайлівський Золотоверхий монастир, після чого потрапили на Київський дитинець. Поряд із реконструкцією стародавнього язичницького капища, дітям розповіли про дохристиянський період історії Русі. Також юні паломники відвідали діючий храм Десятинного монастиря і вклонились його святиням. Знайомство з київськими храмами завершилось у Києво-Печерській Лаврі. Там діти відвідали Ближні Печери, вклонились мощам Нестора Літописця, Іллі Муромця та інших преподобних отців Києво-Печерських.


Після цього всі учасники зібралися в актовому залі Києво-Печерської Лаври, де від імені священноначалія Української Православної Церкви їх привітав єпископ Білогородський Сильвестр, вікарій Київської Митрополії і Ректор Київської Духовної Академії і Семінарії. Говорячи про 1030- літній ювілей Хрещення Русі, який припадає на 2018 рік, владика Сильвестр наголосив на тому, що святого князя Володимира можна назвати апостолом української землі і закликав дітей наслідувати його прикладу та звертатись у молитвах до нього.

Після вітального слова Владики та вітального звернення до присутніх директора Паломницького Центру УПЦ Володимира Теліженка, програму продовжив дитячий церковний хор «Радуйся» (художній керівник – Мелешкіна Наталя), що діє при київській парафії на честь святих Косми і Даміана. По завершенні зустрічі, усі присутні переглянули анімаційну стрічку «Повість минулих літ» виробництва ТРК «Глас». Ця телекомпанія надала інформаційну підтримку заходу. Творча група ТРК «Глас» супроводжувала одну з дитячих груп впродовж всього маршруту і в найближчому випуску новин в ефірі телеканалу вийде репортаж про акцію «Паломництво до витоків віри».




«Спочатку ми планували розповсюдити інформацію про цей захід лише серед вихованців недільних шкіл Києва, але, коли нам почали телефонувати з різних єпархій Української Православної Церкви, ми не змогли відмовити нікому. У результаті, акція набула загальноцерковного масштабу. Дехто приїхав напередодні заходу і розташувався у паломницьких готелях при київських монастирях. Всього в благодійній акції взяли участь близько 20 парафій з різних куточків України. Загалом це близько 300 дітей», – прокоментувала Неоніла Ворсіна, заступник директора Паломницького Центру Української Православної Церкви.

«Я думаю, что этот день надолго запомнится нашим детям, – прокоментувала Ірина Шпетна, парафіянка Успенського храму міста Києва, – во первых, они провели время с родителями, во-вторых, они много узнали, в третьих, они обрели новых друзей – таких же как и они – воспитанников воскресных школ. Это очень важно. От сегодняшнего дня во многом зависит наше будущее – то, как дети будут расти, как они будут относиться друг к другу, к своим родителям. Я, будучи киевлянкой, поняла во время экскурсии, что мы обладаем бесценным даром – киевскими храмами и святынями Киево-Печерской Лавры. Думаю, теперь мы будем чаще здесь бывать».




j




Про паломництво


"Паломництво – це форма богошанування, яка реалізує духовну потребу пастви в поклонінні святиням, участі в богослужінні біля святих місць, молитовному спілкуванні з віруючими інших Помісних Православних Церков, а також є виявленням соборності Православної Церкви."


п.1. Статуту про паломництво та паломницькі служби Української Православної Церкви" (прийнятий Священним Синодом УПЦ 26 серпня 2011 р., журнал №65)