Програма паломницької поїздки до Греції: 1-й день Виліт 16:50, Кишинів - Салоніки(авіакомпанія Скайап) Приліт в Салоніки. Зустріч в аеропорту з стороною, що приймає. Оглядова екскурсія містом Салоніки – столицею Північної Греції. Це місто трьох історичних періодів - Елліністичного, Римського та Візантійського — вважається "Золотими воротами Християнства". Тут за 50 років після Різдва Христового проповідував св. Апостол Павел і створив Християнську Церкву на язичницьких землях. Відвідування святинь міста Салоніки, небесним покровителем якого є Святий Великомученик Димитрій Солунський. У храмі св. Димитрія поклоніння святим мощам Великомученика Димитрія Солунського, Великомучениці Анісії та Григорія Каллідіса. Відвідування Агори – демократичного центра міста Фессалоніки елліністичного та римського періоду. Розміщення у готелі. Вечеря

2 день Сніданок. Літургія в одному із храмів міста Салоніки. Відвідування храму на честь двох рівноапостольних братів Кирила та Мефодія Словенських вчителів, які були родом із міста Солуні. Знайомство із візантійськими храмами міста: храм св. Софії Премудрості Божої – храм побудований у VII столітті, є унікальною спорудою, одним із перших масштабних взірців хрестово-купольних храмів (включений до списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО), кафедральний собор св. Григорія Палами, де спочивають його мощі. Відвідування монастиря апостола Іоанна Богослова у Суроті, де знаходиться могилка святого схимонаха Паїсія Святогорця. Щодня тисячі прочан приїжджають до монастиря, щоб помолитися на могилі преподобного старця Паїсія. Вечеря.
3 день Сніданок. Переїзд до Урануполі. Круїз уздовж південно-західного узбережжя Афона. Свята Гора Афон – земний уділ Божої Матері. Для православних всього світу свята Гора Афон – молитовний подвиг ченців, безцінне збереження християнських святинь. На святій землі розташовано 20 чоловічих монастирів, серед яких 17 грецьких, один болгарський, один сербський та руський монастир святого Пантелеймона. За останнім переписом, на Афоні проживає приблизно 1000 ченців. Усі, без винятку, монастирі Святої Гори у богослужбовій практиці притримуються старого Юліанського календаря. Вільний час. Переїзд у місто Верія. Вечеря. Розміщення у готелі.
4 день Сніданок. Верія - стародавнє античне місто, яке розташоване в мальовничому місці поблизу гори Верміон. Неподалік Верії, в ущелині, на березі річки Алекмонас розташований чоловічий скит Іоанна Предтечі, зведений на місці печери, в якій п'ять років жив святитель Григорій Палама. У цьому монастирі перебували св. Дионісій Олімпійський, св. Афанасій Метеорський, св. Феона-архієпископ Салонікійський, св. Антоній Верійський. У монастирі зберігаються святі мощі: частина правиці св. Іоанна Предтечі, голова св. Климента Охридського, учня свв. Кирила та Мефодія, мощі св. Якова, невелика частка мощів св. Іоанна Руського. Переїзд в Македонію в місто Охрід, проходження кордону. Розміщення у готелі. Вечірня прогулянка набережною Охридського озера, де встановлено пам'ятники рівноапостольному Клименту, єпископу Охридському, прп. Науму та святим Кирилу та Мефодію. Вечеря.
5 день Сніданок. На східному березі Охридського озера стоїть місто Охрид. Його назва має слов'янське походження "на грядє", тобто "на горі", це місто входить до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Охрид – центр, де створилася церковно – слов'янська мова, будувалися візантійські храми. Екскурсійна програма по старовинним візантійським храмам міста розпочинається від фортечних мурів з огляду храму Пресвятої Богородиці Перивлепта, який був зведений, наприкінці 13 століття, фрески в ньому відносяться до 14 і 16 століть. Огляд археологічної зони Плаошник – великий духовний, культурний і туристичний центр. Це і є історичний центр стародавнього міста Охрид, вважається центром православ'я, який заснував святий Климент. Ще в 893 році був побудований храм св. Климента, при якому працювала знаменита Охридська книжкова школа, в якій для викладання використовувався новостворений слов'янський алфавіт — кирилиця. Школа мала значний вплив на формування слов'янської писемності і літератури, Тут було підготовлено понад 3500 священнослужителів. Святий Климент першим із болгарських ієрархів став служити, проповідувати і писати слов'янською мовою. Відвідування храму Святого Пантелеймона та Святого Климента. Відвідування візантійського храму святої Софії – одного з найзначніших в Охриді, у цьому храмі збереглися фрески XI ст., епохи Македонської династії. Охридська церква є тринефною базилікою, спочатку це був кафедральний собор болгарських архієпископів. Одним із архітектурних символів міста Охрида є знаменита церква Іоанна Канео, що височіє над Охридським озером на скелястому бескиді. Церква розписана фресками XIII ст. Вечеря.
6 день Сніданок. Відвідування монастиря Преподобного Наума, що розташований в мальовничій місцевості на березі Охридського озера. Цей монастир розташований за 30 кілометрів від міста Охрид. Монастир Святого Наума був заснований у 9 столітті і довіку став джерелом зміцнення віри та притулком для бідних. До Святого Наума зверталися багато ченців, бо він був мудрим наставником, суворим подвижником, чудотворцем і молитовником. Преподобний Наум вів подвижницьке життя, проповідував слово Боже слов'янським народам їхньою рідною мовою. Поклоніння мощам Святого Наума, що зберігаються в південній частині храму, в окремому приділі. Від чудотворних мощів святителя Наума дотепер відбуваються чудеса. Неподалік монастиря знаходиться невелика сучасна каплиця Святої Параскеви (Петка), зі святим джерелом. Переїзд до кордону. Проходження кордону. Переїзд у порт Ігуменицю, паром на острів Корфу. Вечеря. Розміщення у готелі.
7-й день Літургія в Храмі святителя Спиридона Триміфунтського (у храмі спочивають мощі святителя Спиридона Триміфунтського). Сніданок – пакет. Відвідування храму св. Іоанна Предтечі, де особливо шанується св. праведний Феодор Ушаков. Кафедральний собор, де спочивають мощі імператриці Феодори, яка звільнила Церкву від єресі іконоборства. У храмі також є частки мощів священномученика Власія Севастійського – єпископа Вірменії IV ст. Поїздка до монастиря Божої Матері Кассопітра, де нас зустріне архімандрит Полікарп, один із духовних учнів Старця Паїсія. Поїздка до Палеокастриці, де знаходиться монастир Пресвятої Богородиці Животворяче Джерело, в монастирі чудотворні ікони Божої Матері. Заснування монастиря датується 1228 роком. У монастирі діє невеликий музей із колекцією поствізантійських ікон та предметами церковного начиння. Палеокастриця вважається найкрасивішим місцем на острові Корфу. Чудові бухти для плавання в морі. .Трансфер в аеропорт. Виліт о 22:50, авіакомпанія Віззейр.
Увага! Для бажаючих залишитися на відпочинок на морі, просимо заздалегідь повідомити про це, для додаткового бронювання решти днів в готелі.
Також, після закінчення основної програми , для тих хто залишається додатково пропонуємо факультативно (за окрему плату) організовану екскурсію на Метеори.
840 євро при групі 25 та більше людей, 910 євро (при наборі групи менше ніж 25 людей)
У вартість включено:
• - всі трансфери за програмою • - православний гід • - розміщення у готелі 3* • - харчування: сніданок, вечеря у готелях • - екскурсії та паломництво за програмою • - податок за платні дороги • - оплата парома Ігумениця – Корфу – Ігумениця (харчування на паромі не входить) • - круїз вздовж південно-західного узбережжя Афона
Додатково оплачується: • Мультивіза • Медична страховка • Авіаквиток • Вхідні квитки в археологічні місця, монастирі та музеї Доплата нового державного податку за проживання на території Греції оплачується безпосередньо гостями при заїзді Контакти у Вайбер та Вотсапп: +380975454255 , +380502655542, +380930577929 |