Українська
Православна Церква Священний Синод
Відділ зовнішніх церковних зв'язків
Паломницький Центр Залізничне шосе, 3
Київ, 01103, Україна


+38050-2655542
+38097-5454255
+380734755544


pilgrimsua@gmail.com

VIBER
+380975454255
+380502655542

orthodox.org.ua офіційний сайт
Української Православної
Церкви
 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

Паломництво для дітей: Святині Києва відвідала Недільна школа з Сарненської єпархії

 [Друк сторінки]
01.09.2021
30-31 серпня відбулось паломництво, під час якого маленькі парафіяни Покровського храму Сарненської і Поліської єпархії вклонились святиням Києва.

Благодійну поїздку організував Паломницький Центр Української Православної Церкви, спільно зі священночалієм Києво-Печерської Лаври.Під час візиту групи у Києво-Печерську Лавру, з дітьми зустрівся єпископ Баришивський Віктор, голова адміністративного апарату Київської митрополії. Він привітав дітей, напередодні початку нового навчального року побажав їм успішного навчання, а також наділив усіх солодощами.

Впродовж паломництва, діти відвідали монастирі і храми Києва, побували на Старокиївській горі, де колись стояв один із найдавніших храмів Русі, а також здійснили прогулянку територією Національного ботанічного саду ім. Гришка.

У Введенському чоловічому монастирі паломників привітав намісник обителі – архієпископ Фастівський Даміан. Він кожного благословив іконою.


«У Введенському монастирі, біля мощей преподобної Димитри нам довелося затриматись, - розповів Олександр Ворсін, співробітник Паломницького Центру УПЦ, який супроводжував групу. Справа в тому, що майже всі діти вирішили написати свої молитовні прохання і опустити в гробницю преподобної. Це місцева традиція монастиря. Потім всі діти призналися, що просили преподобну Димитру, аби та допомогла збудувати в їхньому рідному селі новий храм. У громади зараз немає повноцінної церкви, оскільки храм був відібраний прибічниками ПЦУ в результаті рейдерського захоплення. Я думаю, що після такої молитви дітей, храм в селі буде побудовано».
«Ми щиро дякуємо Митрополиту Павлу, наміснику Києво-Печерської Лаври і Володимиру Івановичу Теліженко – директору Паломницького Центру УПЦ за те, що вони надали нашим дітям унікальну можливість здійснити цю подорож. Я сам, звісно, раніше бував у Києві. Але цього разу, всі святині міста набули для мене нового відтінку, тому що я сприймав їх через враження дітей. Я бачив їхні посмішки, здивування, захоплення і сам заново проживав знайомство з Києвом. До речі, більшість дітей відвідали Київ вперше. Впевнений, вони будуть згадувати цю поїздку все життя».

«Я навіть боялася дихати, аби чогось не пропустити – прокоментувала паломниця Катерина. Все було настільки цікаво і захоплююче, що ми, як посланці князя Володимира в Софії Константинопольській, забували де знаходимось – на землі, чи на небі».


Також прокоментувала свої враження паломниця Анна: «Найбільше мені запам’яталася атмосфера у Дальніх печерах Києво-Печерської Лаври. Я намагалася уявити, що тіла святих спочивають там майже тисячу років, і моєї фантазії не вистачило. Враження незабутні! Благодать тут усюди!»


Іуліанія Таборовець (викладач Воскресної школи): «Я від юності люблю Києво-Печерську Лавру і давно мріяла, аби всі мої діти (вихованці нашої школи) відвідали цю святиню. Особливо хочемо подякувати Олександру Ворсіну, який супроводжував нас святинями Києва і допоміг отримати незабутні враження».
 
  


 

Про паломництво


"Паломництво – це форма богошанування, яка реалізує духовну потребу пастви в поклонінні святиням, участі в богослужінні біля святих місць, молитовному спілкуванні з віруючими інших Помісних Православних Церков, а також є виявленням соборності Православної Церкви."


п.1. Статуту про паломництво та паломницькі служби Української Православної Церкви" (прийнятий Священним Синодом УПЦ 26 серпня 2011 р., журнал №65)